биоплант / bioplant / biopont (bioplant) wrote,
биоплант / bioplant / biopont
bioplant

Успехи украинской химии

2-[2-[4-(2-Гідроксициклогексил)піперазін-1-ил]етиламіно]циклогексан-1-ол (Pizda) — речовина, вперше синтезована 2006 року групою австралійських хіміків[1]. Пізніше, 2008 року, група іранських хіміків провела детальніше дослідження кінетики зв'язування цієї речовини з іонами двовалентної міді; при цьому речовина отримала скорочену назву pizda.

Pizda здатна утворювати комплекси 1:1 з іонами Cu2+; при цьому мідь утворює іонний зв'язок з одним із трьох атомів азоту, або з одним з двох атомів кисню (див. структурну схему молекули). Реакція утворення даного комплексу є дуже швидкою й істотно залежить від початкового рівню pH[2].

Публікація про останнє дослідження з'явилася в одному з наукових журналів, що видається під егідою Elsevier — Spectrochimica Acta Part A: Molecular and Biomolecular Spectroscopy. Протягом наступних двох років, завдяки такому рівню публікації та схожості своєї скороченої назви на російську лайку, ця сполука набула популярності на російськомовних наукових і науково-популярних форумах (див. «Зовнішні посилання»).

Ссылка

Pizda2.jpg
Tags: Наука
Subscribe

promo bioplant november 15, 2018 10:49 16
Buy for 100 tokens
Почитал очередной пост на "Пикабу" [ ссылка 1] и тут же заметил странность: в тексте из поста и на аудиозаписи одного из первых исполнений было расхождение. Ну, мало ли кто что написал в интернете. Стал искать более или менее официальный текст песни, зародившейся в 1938 г. Не нашёл!…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment